Antiszemita és Vlagyimir Putyin orosz elnököt (és háborús bűnöst) éltető bejegyezések találhatóak annak az 58 éves magyar férfinak a közösségi médiás profilján, aki vasárnap a fővárosi Erzsébet hídról a Dunába dobálta a Karácsony Gergely főpolgármester vezette Fővárosi Önkormányzat által kihelyezett szivárványszínű Pride-zászlókat.
Nyitóképünkön: Montázs a férfi közösségi médiás profilképe, borítóképe, valamint a bűncselekménye elkövetésekor készült felvétel felhasználásával. Forrás: Gulyáságyú Média.
Támogatóink hozzájárulása nélkül ez a cikkünk sem készülhetett volna el. Ne csak olvassa, támogassa is lapunkat: kattintson ide.
Szivárvány a Dunába
A meleg büszkeség hónapot volt hivatva köszönteni az a megannyi szivárványos zászló, melyet múlt héten helyezett ki a budapesti Erzsébet hídra a Fővárosi Önkormányzat. A Pride-lobogók nem sokáig maradtak a helyükön, ugyanis egy vasárnapi felvétel tanúsága szerint e napon a délutáni órákba egy bézbólsapkás férfi módszeresen, egyenként a Dunába dobálta azokat a hídról.
Lapunk esetről készített videóját itt találja.
„Rongyok”
Novák Előd mi hazánkos országgyűlési képviselő erre reagálva hétfőn azt írta, hogy
„kifizetem a szivárványos rongyok eltávolításáért járó bírságot”.
Nos, Novák képviselő már készítheti is a pénztárcáját, ugyanis a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden azt közölte, hogy a rendőrök azonosították a feltételezett elkövetőt, egy 58 éves mogyoródi férfit, akit 2026. június 22-én az esti órákban otthonában elfogtak, majd előállították és rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
Arról nem szólt Novák Előd bejegyzése, hogy le is ülné-e az esetlegesen kiszabott szabadságvesztést a zászlókat a folyóba hajító férfi helyett. A rendőrségi közlemény az elején rongálás vétségéről szól, ez esetben egy évig terjedő szabadságvesztés szabható ki, majd azt írja, hogy rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki a mi hazánkos képviselő pártfogásába vett férfit, utóbbi esetben akár három évig terjedő szabadságvesztéssel is jutalmazhatná a tettét a bíróság.
Lapunk a forrásától a Gulyáságyú Média úgy értesült, hogy a mogyoródi férfit egészen éjfélig faggatták a nyomozók. A rongáló a bűncselekmény elkövetését beismerte, az eljárásban szabadlábon védekezik, nem került letartóztatásba.

Konteó
Szintén lapunk egyik olvasójának köszönhetően beazonosítottuk a rendőrségi közleményben szereplő férfit, megtaláltuk közösségi médiás profilját is.
Az oldalát végiggörgetve, az derül ki, hogy az 58 éves mogyoródi rongáló erősen összeesküvés-hívő, a felületén sorjáznak az antiszemita és Oroszország-párti bejegyzések. (A férfi maga magyar, ám úgy tudjuk, orosz nőt vett feleségül.) A férfinak már a borítóképe is az orosz lobogó egyik változata.
Az illető például megemlékezett Vlagyimir Putyin születésnapjáról, őt „elnökömnek” szólítva:
„hajrá Putin (sic!), hajrá Oroszország!”

Gyakoriak az antiszemita felhangok is az oldalán, Izrael államát következetesen kis kezdőbetűvel „izrahellnek” nevezi. (A hell angolul poklot jelent – a szerk.)


Az e hét szombati Pride-felvonulás délután három órakor indul az Operától, majd a főpolgármesteri ígéret szerint az ismét fellobogózott Erzsébet hídon keresztül halad a Vérmezőig.
Ezért kérjük továbbra is a támogatásukat.
Többen kérdezték, hogy most, hogy megbukott a NER, mihez kezd a Gulyáságyú Média.
Téma lesz bőven, rettentően fontos bemutatni, hogy milyen országban éltünk 16 évig. Ezen felül be kell mutatnunk, miképp sikerül Magyarországnak kikecmeregnie a gazdasági- és főleg a rettentő mély morális válságból. A Gulyáságyú Médiának el kell látnia a klasszikus újságírói feladatokat is, a(z új) hatalom ellenőrzését. Ahogy azt több TISZA-s politikusnak is elmondtuk az eredményvárójukon, ha nekik is lesznek oligarcháik és/vagy zebráik, a Gulyáságyú Média ott lesz, hogy tudósítson róluk. A legtöbben megköszönték ezt a mondatot…
Ehhez a cikkünkhöz is hozzászólhat a Facebookon:


